statisticke vykazi

Zamietnutý
Opis problému: 

Podnikam ako Lokalny ISP internet service provider. Povazujem za zbytocne statisticke hlasenia trom roznym statistickym utvarom v SR, zapoberajuce sa zbieranim udajov o prijme pocte pripojenych ucasstnikov a pod. Uvedene urady zbieraju elektornicky tieto udaje, su viac menej identicke a nesplnenie podmienok zaslania v cas a to az stvrtrocne po uzavierkach do 12 dni pod hrozbou sakcii. povazujem za nadmieru neprimerane. Jedna pracovnicka v kancelarii sa zaobera kazdy stvrtrok aj niekolko dni zbieranim udajov zasielanim a komunikaciou s uvedenymy pracovnikmy. 
1. statisticky urad SR
2. telekomunikacny urad SR
3. vyskumno vyvojovy ustav SR
4. Obchodny register SR
Osobne uz neverim tomu ze sa to zmeni ale aby som bol osobne spokojnejsi napisal som tuto 

Návrh riešenia: 

Urcite by sa mohla statna sprava,zostihlit zrusenim takychto precovnych miest ak by doslo k zluceniu zbieranych udajov do centralnej databazy. Cim v ,konecnom dosledku moze dojst k setreniu financnych prostriedkov statu.
Furberger Stefan

Poznámka: 
Stanovisko Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (5.6.2015): "Úrad podľa ustanovenia § 40 zákona č. 351/2011 Z. z. o elektronických komunikáciách v znení neskorších predpisov zbiera od všetkých poskytovateľov služieb elektronických komunikácii údaje na účely analýz relevantných trhov v elektronických komunikáciách a medzinárodné vykazovanie: • 2- krát ročne údaje ohľadne technológii, počtu jednotlivých typov prístupov elektronických komunikácií, počtu užívateľov jednotlivých služieb, údaje o prevádzke a pod, • raz ročne ekonomické ukazovatele – investície a výnosy z jednotlivých poskytovaných služieb. Rozsah údajov je vymedzený na základe individuálnych potrieb úradu a potrieb Európskej Komisie, v prípade potreby môže dochádzať k ich zmene aj každý polrok. Podniky majú právo označiť poskytnuté údaje ako predmet obchodného tajomstva podľa Obchodného zákonníka. Stanovisko ŠÚ (18.06.2015) "Jeden univerzálny systém, ktorý by slúžil všetkým, nie je jednoduché vybudovať. Jeho príprava by trvala aj niekoľko rokov, mohol a mal by byť však cieľovým riešením, ktoré nie je závislé len na iniciatíve ŠÚ SR. ŠÚ SR v súčasnom období zintenzívňuje využívanie administratívnych údajov na štatistické účely. Za týmto účelom bol v minulom roku novelizovaný zákon o štátnej štatistike a bol rozšírený o potrebu zosúlaďovania metodiky tvorby administratívnych údajov tak, aby boli využiteľné na štatistické účely a prispeli k redukcii zisťovaní vykonávaných ŠÚ SR. (Pozn.: Administratívne údaje sú údaje, ktoré ministerstvá a iné štátne organizácie získavajú pri výkone svojej činnosti na základe osobitných zákonov.) ŠÚ SR tieto údaje preberá a využíva ich pri tvorbe štatistických výstupov. Ak administratívne údaje nie sú dostupné v požadovanej kvalite alebo termínoch, dochádza k určitému prekrývaniu získavania údajov medzi ŠÚ SR a inými štátnymi organizáciami. ŠÚ SR ale nemôže nariadiť iným organizáciám, aby využívali štatistické údaje, ktoré sú dostupné v súlade so zákonom o štátnej štatistike, alebo údaje, ktoré sú v databázach iných organizácií. Čo sa týka údajov o telekomunikáciách, ŠÚ SR zisťuje iba vybrané údaje požadované európskym nariadením o krátkodobej štatistike (štatistický formulár IKaP1-12)."

Pridať komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
CAPTCHA
Bezpečnostná otázka (kvôli spamom). Vyriešte jednoduchú matematickú rovnicu a výsledok napíšte do prázdneho políčka.
desať mínus = 2
Vyriešte matematickú otázku a výsledok zapíšte v číselnom formáte.