Zrušiť kolky-Zaviest platby cez terminal

Vyriešený
Opis problému: 

Dobry den,
Dovolte mi na zaciatok podakovat sa za moznost vyjadrit nazor a prispiet k zlepseniu podikatelskeho prostredia cez tento portal.
A teraz k veci...
Na Danovom urade je potrebne pre kazde potvrdenie, ze firma nema danove nedoplatky voci DU ist na postu pre kolky (2x 1,5€ kolok) a priniest ich na urad, kde uradnicka ich nalepi na pozadovany papier. 
 

Návrh riešenia: 

Riesenim by  mohlo byt zrusenie kolkov a ich nahradenie bankovymi terminalmi na danovych uradoch.
Dakujem

Poznámka: 
Stanovisko MF SR (06.07.2015): Kolkové známky, ich výroba, distribúcia a použitie boli zrušené zákonom č. 381/2011 Z. z. o zrušení kolkových známok a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov. Kolkové známky, ktoré boli vydané do 30. júna 2014 bolo možné použiť do 31. decembra 2014, po tejto lehote je ich možné iba vrátiť prostredníctvom Slovenskej pošty, a.s. do 30. 11.2015. Platenie správnych a súdnych poplatkov bolo v minulosti možné nielen kolkovými známkami ale i inými spôsobmi napr. prevodom z účtu alebo poštovým poukazom. Zákonom č. 347/2013 Z. z., ktorým sa mení a dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony s účinnosťou od 1.12. 2013 došlo k rozšíreniu možnosti platenia správnych a súdnych poplatkov a to napr. prostredníctvom technického zariadenia Slovenskej pošty, a. s., umiestneného na príslušnom orgáne, ktoré umožňuje zaplatenie poplatku v hotovosti alebo aj platobnou kartou a čoskoro pribudnú ďalšie moderné formy platenia poplatkov ako napr. mobilná aplikácia alebo platba prostredníctvom internetu a SMS správy. Platba platobnou kartou prostredníctvom samoobslužných kioskov alebo platobných terminálov bude priamo na úrade umožnená len tam, kde to umožňuje ekonomická efektívnosť. Na ostatných úradoch je možné získať pri vybavovaní agendy platobný predpis s číslom účtu a variabilným symbolom a uhradiť ho možno aj hneď prostredníctvom internet/mobil bankingu.

Komentáre

Plne suhlasim so zrusenim kolkov, je to obmedzujuce casovo a nevraviac o nakladoch na ich tlac a distribuciu. Nemyslim si, ze bz terminal nieco riesil. Jednoduchsie riesenie by bolo po vybaveni ziadosti (nie vopred!!! co je aj vec kolkov) poslat podnikatelskemu subjektu mail s fakturou ci variabilnym symbolom, ktory by podnikatel uhradil. Zijeme v dobe internetu

Pridať komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
CAPTCHA
Bezpečnostná otázka (kvôli spamom). Vyriešte jednoduchú matematickú rovnicu a výsledok napíšte do prázdneho políčka.
plus 9 = 13
Vyriešte matematickú otázku a výsledok zapíšte v číselnom formáte.