Platba záväzkov voči štátu pohľadávkami.

Schválený
Opis problému: 

Štát by mal umožniť uhrádzať fyzickým a právnickým osobám svoje záväzky voči štátu svojimi neuhradenými pohľadávkami voči veriteľom ( neuhradené faktúry za vykonané dodávky a práce ).
Dôvod - Mnohí objednávatelia už chronicky neuhrádzajú svoje záväzky, napriek tomu, že sú práce a dodávky riadne potvrdené - prevzaté objednávateľom.
Napriek tomu, my si musíme plniť svoje povinnosti voči štátu a naši neplatiči si ich samozrejme hravo splnia, lebo neplatia nám a pri tom, ako v SR funguje súdnictvo, nie je šanca sa dostať k peniazom. Trvá to aj tri roky a za tú dobu firmu dlžníka vlastnia už bezdomovci, či "černosi z premestia Paríža".

Návrh riešenia: 

1) Zrýchliť súdne konanie - pokiaľ mám pohľadávku potvrdenú odberateľom, a ten sa zdráha ju uhradiť a nemá na to pádny dôvod, vyriešiť spor bez prieťahov v horizonte max. 3 mesiace.
2) Umožniť veriteľovi predaj pohľadávky Sociálnej poisťovni, alebo Daňovému úradu, či inému organu s patričným skontom. Exekuovať dlžníka aj ako fyzickú osobu - štatutára spoločnosti.
3) Neumožniť zo zákona "prepis firmy" na iných majiteľov a zmenu v štatutárnych orgánoch, pokiaľ tento má nevyriešené záväzky voči iným právnickým subjektom, či štátu, pokiaľ s tým nedajú súhlas veritelia.
 

Komentáre

Súhlasím s Vami, spoločnosti s r.o. a hlavne ich konatelia sú chránení z každej strany. Mám osobnú skúsenosť s prokuratúrou, čo je to za zákon, keď môj dlžník dostane zaplatené za služby na ktorých som sa podieľal aj ja, a to od svojho odberateľa, ale on použije finančné prostriedky na iný účel a mne nezaplatí faktúry. Naša prokuratúra to posudzuje tak, že nebol spáchaný úmysel a teda vec sa ďalej nebude riešiť. Veď je to choré na hlavu a takýchto nezmyslov v našich zákonoch je veľmi veľa, vyzerá to tak, že je to úmyselne tak, aby poctivý človek ťahal za kratší koniec.

Pridať komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
CAPTCHA
Bezpečnostná otázka (kvôli spamom). Vyriešte jednoduchú matematickú rovnicu a výsledok napíšte do prázdneho políčka.
krát 1 = 3
Vyriešte matematickú otázku a výsledok zapíšte v číselnom formáte.