Hotovosť

Neopodstatnený
Opis problému: 

Je pre mňa vždy obrovskou záhadou ako je možné, že pri takej priemernej mzde na Slovensku je taká veľká kúpna sila. Odpoved je čierna ekonomika.  Na čiernu ekonomiku navrhujem obmedziť obeh hotovosti.a rozšíriť povinnosť platobnývh terminálov. Možno sa jedná na úvod ako brzda podnikania, avšak kde je tu férovosť voči ostatným. Budú namietať stovky tisíc živnotníkov, ktorí budú musieť priznať pravdu o ich príjmoch. Získa občan lebo bude muiseť mať navšetko podklad - eletronický prevod., získa štát a, vyfomujú sa féroví a slušní podnikatelia. Navrhujem platby nad 200EUR prevádzať iba elektronicky, zákaz uhradiť väčšiu sumu ako 200 EUR na viac krát.  Dohodnúť s bankymi slušnú cenu alebo 0,00 cenu za platobné terminály.
Nepovažujem tu debaty o drahom a rýchlom založení s.r.o. ako relevantné pre rozvoj podnikania. Toto nie je parameter. založenie s.r.o. rýchlo a lacno potrebujú najčastejšie okrádači cez DPH, kamaráti korupčníkov, ktorí im prikážu rýchlor ýchlo založiť firmu, aby si vedlei uliať lebo beží verejné obstarávanie. Kto to myslí s podnkaním vážne premýšľa o tom dlhšie ako 10 dní , koľko trvá založenie sr.o dnes. ak to horí nech si založí živnosť nepotrebuje ani 5 TEUR avšak to už ručí celým majektom a to zrejme niekomu vadí.  Zrušte debatu na túto tému . 
Ďalší podnet: zrušiť podporu cez EU fondy tak ako funguje dnes.  Je neefiktívna, dáva šancu neschopným a demotivuje schoných. Podporu z EU treba riešiť formou zrýchleného daňové odpisu na investície. Je treba nútiť firmy investovať (aj keď to ma niekedy za násleodk zníženie zamestanosti). Pokúsme sa dohodnúť s EU že výpadok v príjmu rozpočtu zrýchlenými odpismi eliminujeme práve peniazmi z fonodov napr na podporu konkurencieschopnosti. Výsledok??? Nebudú predražené nákupy hmotného a nehmontého majetku. Povzbudíme schopných. Podporíme investície a  budúci rast. Zrušíme agentúry čo tu vypytujú od nás 20-25% za garancu EU fondov. EU fondy pôjdu na rozumné projekty, lebo každý si rozmyslí kúpíť hlúposť ke´d si ju bude musieť financovať sám. Stále máme možnosť regulovať a smerovať fondy tam kam chcemea ptrebujeme, tým že určíme že firmy majú  rôzny zrýchlený odpis podľa regionu, podľa druhu priemyslu, podľa veľkosti firmy.
 
Ďalší podnet : zrovnoprávniť zamestanávanie medzi zamestnávateľmi  a agentúrami na dočasné zamestnanie. Agentúra je forma novodobého otroctva. Prečo môže agentúra zamestnanť na dobu prác a firma nie????? Takto ženieme ľudí do agenúr a maržu, ktorá by patrila  zamestanacom ženieme do vrecka agentúra znižujme príjem týmto chudákom.  Agentúry - najmä tie čo zamestnávajú v zahraničí, Čechách fungujú na princípe diét, dávahú min mzdu vyplácajú príjem cez diéty. Sú to neštastní ľudia, často zaťažení exekúciami, zrážkami, povinnosťou platiť a cez diéty obchdázajú exekúcie, lebo diéty nie sú príjem a na ne nemôže siahnuť ani exekútor. Takže vlastne klamú svojich veriteľov, často svoje deti. Cez nízky mzdový základ odvádzajú nízke odvody. 
 
Hrom Blesk Dubnica nad Váhom

Návrh riešenia: 

Riešenia a problémy dom uviedol hore.

Pridať komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
CAPTCHA
Bezpečnostná otázka (kvôli spamom). Vyriešte jednoduchú matematickú rovnicu a výsledok napíšte do prázdneho políčka.
šesť plus = 16
Vyriešte matematickú otázku a výsledok zapíšte v číselnom formáte.