Zrušenie základného imania v sročke

Schválený
Opis problému: 

 

Povinnosť základného imania je zbytočná, skôr administratívna fikcia ako niečo reálne.

 

V skutočnosti ide zvyčajne o administratívnu povinnosť obchádzanú fiktívnym zložením finančných prostriedkov, keďže sa nemusia naozaj viesť napr. na účte v banke.

Návrh riešenia: 

Znížiť na minimum, v ideálnom prípade úplne zrušiť povinnosť základného imania.

Komentáre

sro je spolocnost kde rucis (rucite ak je viac spolocnikov) za zavazky spolocnosti obmedzene, iba do vysky svojho nesplateneho kapitaloveho vkladu. ak tento tento vklad (zakladne imanie) nastavis na nula eur, cim chces teda rucit ?
ak s tym mas problem (vyska vkladu, minimalny vklad) mozes sa rozhodnut pre inu formu spolocnosti a budes rucit celym svojim majetkom ako napriklad kazdy zivnostnik.

Každa firma ak začína podnikať nejaké peniaze potrebuje, či su realne vlozene pri vzniku je v 99% pripadoch fikcia no skor ci neskor sa podnikanim tato suma musi zrealnit a jednoducho tie peniaze vo firme koluju .... vykazovat fiktivnu pokladnu 5000 € nie je dlhodobo mozne a spravne ;)

Nesúhlasím s týmto názorom. Sro síce nemusí mat ulozené základné imanie vytvorené vkladmi spoločníkov v banke, ale nadalej trvá aspon aká taká povinnost spoločníka, hradit prípadné záväzky s.r.o. aspon do výšky nesplateného vkladu. Základné imanie je významná informačná hodnota v  priebehu vývoja firmy a okrem účtovníka firmy s nou nikto nemusí nijako náročnepracovať. Účtovník, pokial je aspon priemerne vzdelaný v odbore, taktiež nemá žiadny problém s vykazovaním základneho imania.

Pridať komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
CAPTCHA
Bezpečnostná otázka (kvôli spamom). Vyriešte jednoduchú matematickú rovnicu a výsledok napíšte do prázdneho políčka.
tri plus = 5
Vyriešte matematickú otázku a výsledok zapíšte v číselnom formáte.