Mat moznost odlozit danove priznanie

Vyriešený
Opis problému: 

Nech ma sro a zivnostnik moznost odlozit si danove priznanie o jeden, dva alebo tri mesiace. 
Pracovnicky DU sa aj tak vzdy dostanu k mojmu priznaniu az v juni (viem to, vzdy mi volaju, ked mam nieco v neporiadku), tak naco tak skoro potrebuje tento stat moje priznanie TAK SKORO?
 
 

Návrh riešenia: 
Poznámka: 
Stanovisko MF SR (06.07.2015): Daňové priznanie je možné v súčasnosti predĺžiť o celé 3 kalendárne mesiace oznámením správcovi dane, prípadne o celých 6 kalendárnych mesiacov ak súčasťou jeho príjmov sú zdaniteľné príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí (§ 49 ods. 3 zákona o dani z príjmov)

Komentáre

Oni to danové priznanie ani nepotrebujú tak skoro, oni čim skor potrebujú platbu dane.. štát nemá peniaze

Súhlasím, aby sa vrátilo k možnosti odkladu podania daňového priznania k dani z príjmov. Určite by sa znížil stres všetkých zainteresovaných (aj daňových úradníkov) a práca účtovníkov, daňových poradcov by bola rovnomernejšie rozdelená až do konca júna resp. septembra.
Motiváciou pre štát je predsa aj to, že z dane vykázanej po riadnom termíne sa nedá poukázať časť dane pre neziskový sektor.
A ak chce máť štát skôr peniaze, nech sa zapracuje do zákona povinnosť pri odklade uhradiť určitú časť z poslednej známej daňovej povinnosti - napr. 50% pri odklade do konca júna alebo 75% pri odklade do konca septembra.

Pridať komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
CAPTCHA
Bezpečnostná otázka (kvôli spamom). Vyriešte jednoduchú matematickú rovnicu a výsledok napíšte do prázdneho políčka.
jeden plus štyri =
Vyriešte matematickú otázku a výsledok zapíšte v číselnom formáte.