nezmyselny licencny poplatok pre obchodne spolocnosti

Zamietnutý
Opis problému: 

Je uplny nelogicky tah, ale je mi jasne, ze sudruhovia budu hladat vsade peniaze kde este mozu bohapusto obrat ludi, ktori tu este ostali podniakat. Ma to taku logiku ako pokutovat na nehodovom useku aj tých, ktory neurobili, ziaden priestupok. To naozaj chcu upne zdemolovat male a stredne firmy? A osobne ma urazaju argumenty o SUV autach a barakoch, sedackach! Uvedomuje si tu niekto napr, ze ak by firma, ktora je v zisku neinvestovala, malo by to najpv dosah na firmy ktory dane vyrobky vyraba a potom nasledne i na samotnu firmu nakolko investicie su nutnostou firmy! Auta? Ano ale nik nepovie, ze odpocitavaju v danom roku iba 1/4 aj to pomerovo a z dalsich 3/4 sa musi zaplatit dan. Nehnutelnosti? Tak s tym to je este horsie nakolko to je 1/20! A nevraviac, ze si na toto firma zoberie uver. A uz radsej pomlcim o nezmzselnych poplatkoch statu, povinostiach, preddavkoch a inych roznych sialenosti. Aj RUZ by sa mala ohradit voci takymto vyrokom!

Návrh riešenia: 

- nezavadat poplatok (nerealny poziadavok pri sudruhoch ekonomoch z VUML) a zaviest povinny audit pri firmach so stratou a hlavne danovu kontolu vsetkych subjektov v strate
- ak zaviest, tak zrusit preddavky na dan (ak ideme danou logikou, tak tych 1000 eur si ti co platia dane odrataju tak ci tak a ti co neplatia o ne pridu!)
- samozrejme ak sa zavedu, tak diferencovat podla typu obch.spoloc., poctu zamestnancov, zakladneho imania, dosiahnuteho obratu a zisku a hlavne podla platenia dani (tzv. rating)
- a mozno teraz poviem (ako ironiu) sialenu vec - nezaviest ziaden poplatok pre nikoho, ale zaviest, ze kazda obch.spolocnost musi mat jedneho zamestnanca, nakolko obchodnu cinnost musi niekto vykonavat v danej spolocnosti. Ved ked uz zdanili, dohodarov, SZCO, tak co by uz p. Filko nenavhol!
 
 

Zodpovedajúci zákon: 
Zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov
Oblasť legislatívy: 
Všeobecne – všetky oblasti podnikania
Poznámka: 
Stanovisko MF SR (06.07.2015) - povinnosť overenia účtovnej závierky audítorom nie je upravená v zákone o dani z príjmov, vyplýva z § 19 ods. 1 zákona o účtovníctve, pričom kritériami sú napr. celková suma majetku, čistý obrat a ďalšie; čo sa týka daňových kontrol stratových firiem, tieto sú častokrát (najmä ak vykazujú stratu niekoľko rokov po sebe) zaraďované do plánov daňových kontrol, - zrušenie preddavkov na daň by spôsobilo komplikácie v plnení štátneho rozpočtu; čo sa týka platenia preddavkov v súvislosti s daňovou licenciou, daňovník neplatí v zdaňovacom období preddavky aj daňovú licenciu, preddavky zaplatené v úhrne počas zdaňovacieho obdobia sa po jeho skončení porovnajú s výškou daňovej licencie a daňovník doplatí len rozdiel do výšky daňovej licencie, prípadne sa mu kladný rozdiel vráti alebo započíta, - daňová licencia je diferencovaná v závislosti od výšky dosiahnutého obratu, výšku daňovej licencie nie je možné diferencovať podľa ratingu, v slovenskom daňovom systéme v súčasnosti rating daňových subjektov nie je zavedený, - organizačná štruktúra spoločností je predmetom úpravy Obchodného zákonníka, nie daňových zákonov

Komentáre

Dnes sme sa dozvedeli na STV vysku licencii. Pani prosim Vas koho zastupujute v RUZ velkopodnikatelov? Tak tu su mesacnz platci DPH od 100.000 co vlada zmenila z 300.000 co sme bolo kvartalny platci a vy odsuhlasite s vladou SR vysku licencie do 500.000 a od 500.000? Vsak to nema logiku. Co ste sa tam uz vsetci zblaznili? Tak firma ktora urobi obrat 140.000 je rovnako vnimana ako ta co urobi 490.000? Fakt chcete znicit male a stredne firmy? Som len zvedavy ak male a stredne podniky to tu zatvoria z coho bude SR vyberat dane. ZASTAVTE TUTO SIALENOST A ZACNITE ROZMYSLAT!!!!!!!

Pridať komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
CAPTCHA
Bezpečnostná otázka (kvôli spamom). Vyriešte jednoduchú matematickú rovnicu a výsledok napíšte do prázdneho políčka.
tri krát dva =
Vyriešte matematickú otázku a výsledok zapíšte v číselnom formáte.