Zrušenie poplatkov RTVS

Schválený
Opis problému: 

Poplatok RTVS 79€/ mesačne!! pre právnickú osobu, ktorá zamestnáva 60 ľudí je naozaj dosť veľká záťaž hlavne ked nevlastní žiadne rádio. Teda ono je to obrovská záťaž aj pre firmu s 10 ľudmi, ktorá musí platiť 18€ / mesačne.
 

Návrh riešenia: 

Zrušiť poplatky úplne alebo zrušiť RTVS. Ved čo má podnikanie v strojárskom odvetví spoločné s vysielaním rádi a televízie? Prečo máme znášať zlé hospodárenie tejto inštitúcie.

Komentáre

V dnešnej modernej spoločnosti chcem platiť len za to, čo využívam. Ako právnická osoba nechcem platiť za niečo čo ani len nemám.

ale vysvetlite tym amaterom v parlamente
pokial mame akoze kapitalizmus je cely toto nezmysel (kradez), preco pretoze sudruhovia v tzv. kapitalizme platim za to co chcem a co dostanem
ak mame socializmus potom ziadame sudruha Fica aj cely SMER o navratenie vydobytkov socializmu!
 
vyzera to tak, ze poslanci, ktori hlasovali za tento paskvil maju tazku schizofreniu

RTVS treba aj s pravami na vysielanie predat  a razom bude po probleme. A ked vlada potrebuje mat hlasnu trubu, co poskakuje tak ako oni piskaju, nech si to plati zo svojich penazi a nech nezatazuje obcanov a podnikatelov tymto  vypalnickym poplatkom. Ved co to je ak nie vypalne ?
Skutocne riesenie je ale len predaj tejto dnes uz uplne zbytocnej institucie. 
Ak by tato institucia este mala nejaku verejnopravnu povinnost, o com pochybujem, tak je tuto mozne preniest zakonom na ostatne sukromne spolocnosti, ktore maju prava na vysielanie.

Tiež by som navrhoval zrušiť poplatky pre RTVS a to nie len pre podnikatelov ale aj fyzicke osoby. Či sme už firma, alebo domacnosť, tak veľa ludi platí za káblovu televiziu, alebo ma satelit, za ktorý si zaplatil plus nejakú satelitnú kartu a mesačné poplatky od nej alebo nejaké mágio a tam už platí poplatky za to, že niečo pozerá. Tie firmy už aj tak platia nejaké peniaze za to, že si RTVS ci ine televizie dajú do ponuky. Čo sa týka radii, vela ludi rádio nepocuva popr. ak len komerčné rádia. Spomeniem ešte rádia v autách, to by automobilky mohli naceniť nejakú sumu nového vozidla a ked si zakazník zakupi nové vozidlo tak predajna zaplati za to auto nejaky poplatok pre RTVS.
Ako návrh či ako sumarizáciu navrhujem teda: každý kto používa nejakú tu kablovku, či ma satelit, tak by predložil danu zmluvu pre RTVS a teda by neplatil poplatky a za rádia by sa platilo len taká ciastka, podla toho, či daná osoba alebo firma má to radio. Ak ho nemá, tak k tej zmluve priloží čestné prehlasenie, že ho nemá. Ak niekto rádio má a chce ho používať, tak nech zaplatí ročne, nie mesačne nejakú len symbolicku cenu a  to je všetko.
 

Je dôležité aby bol nezávislé, resp. štátom kontrolované, resp. nie podnikateľmi kontrolované médium.
Ak je cieľ podnikateľov zisk, a ak by mohli masírovať nekontrolovane verejnú mienku, sa mi to zdá byť chybné.
Je dôležité aby verejná televízia bola nezávislá od politikov.
Súhlasím však so zrušením poplatkov, lebo často je to priamo adresované niekomu kto službu priamo nepoužíva, ale navrhujem aby bola financovaná priamo z daní. Druhý príjem by mohli mať z reklamy, a by som ich obmedzil aby mohli mať max. 5 minút označenej reklamy za hodinu, a táto reklama sa aukciovala deň dva alebo týždeň dopredu.

ako bolo spominane RTVS nesmie byt zavisla ods statu. inak hrozi taka manipulacia. a hlavne co to ma spolocne so zatazou v podnikani?

chcem pripomenut pracovníkom RTVS ,aby upomienky zo sipa na zaplatenie RTVS na zomrelu osobu neposielali,už rok ignoruju odhlašku zomrelej osoby na odhlasenie poplatkov RTVS,bola im odoslana odhlaška na zomrelu osobu a zaroven prihlaška na moju osobu kde poplatky na danom mieste platim ja ,zaroven som im odoslala aj odhlašku  z elektrarne ktoru požadovali na uplne odhlasenie z poplatkov Rtvs na zomrelu mamu.Ako je to možne že do dnešneho dna sustavne posielaju šeky na zaplatenie zomrelej osoby na jej meno upomienky,akych pracovnikov tam zamestnavaju?
 

po znamosti, tak sa nestazujme

V prípadoch viacnásobného odberu elektriny osobami ZŤP alebo osobami žijúcimi so ZŤP, vyberá RTVS poplatky za rozhlas a televíziu protizákonne?
Podľa §5 ods.1 zákona 340/2012 Z.z. platí:
"Od povinnosti platiť úhradu je oslobodený platiteľ podľa § 3 písm. a),

  • ak žije v domácnosti s fyzickou osobou s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorá má na adrese odberného miesta tohto platiteľa trvalý pobyt, alebo
  • sám je fyzickou osobou s ťažkým zdravotným postihnutím a vznik tejto skutočnosti oznámi a zároveň preukáže vyberateľovi úhrady podľa § 9 ods. 6 písm. b)."

Uvedený zákon oslobodzuje od platenia dve množiny platiteľov, medzi ktorými je disjunkcia definovaná slovíčkom "alebo" (podľa logiky množín):

  • 1/ osoby žijúce so ZŤP s podmienkou, že ZŤP musí mať na adrese odberného miesta tohto platiteľa trvalý pobyt (zákon neupresňuje na ktorom odbernom mieste platiteľa musí mať osoba ZŤP trvalý pobyt), alebo
  • 2/ osoby ZŤP, (zákon vôbec nepodmieňuje oslobodenie od platenia totožnosťou ich trvalého pobytu s odberným miestom).

Podľa uvedeného zákona, platiteľ, či je ZŤP alebo so ZŤP len žije, nemusí mať trvalý pobyt totožný s odberným miestom, len v prvej množine ZŤP musí mať trvalý pobyt na adrese odberného miesta platiteľa a žiť s platiteľom.

RTVS si rozporne vysvetľuje uvedený zákon po svojom tak, že u ZŤP alebo u ich opatrovníkov oslobodzuje len jedno odberné miesto, za druhé odberné miesto musí ZŤP alebo jeho opatrovník platiť a za každé ďalšie si môže uplatniť viacnásobný odber, čo možno považovať za nezákonné.
 

Pridať komentár

Plain text

  • Nie sú dovolené žiadne HTML značky.
  • Webové a e-mailové adresy sú automaticky zmenené na odkazy.
  • Riadky a odstavce sa zalomia automaticky.
CAPTCHA
Bezpečnostná otázka (kvôli spamom). Vyriešte jednoduchú matematickú rovnicu a výsledok napíšte do prázdneho políčka.
dva plus = 9
Vyriešte matematickú otázku a výsledok zapíšte v číselnom formáte.